Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

22 czerwca uczniowie, rodzice, nauczyciele, dyrekcja szkoły, oraz wielu znakomitych gości uczestniczyli w uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/2018.

W trzech turach uczniowie klas 1-7 szkoły podstawowej oraz klas 2 i 3 gimnazjum odebrali nagrody i świadectwa swojej całorocznej pracy.

W tym roku szkolnym mieliśmy zaszczyt gościć między innymi burmistrza Środy Śląskiej pana Adama Rucińskiego, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej pana Jerzego Krycińskiego, dyrektora Zespołu Obsługi Pacówek Oświatowych pana Krzysztofa Perygę, księdza proboszcza Jana Walowa, a także przedstawicielkę Koła Związku Sybiraków w Środzie Ślaskiej panią Gabrielę Bogucką.

Tradycyjnie w czasie uroczystości głos zabrali: pani dyrektor Alina Kargol,  burmistrz pan Adam Ruciński oraz ksiądz proboszcz Jan Walów, którzy podsumowali całoroczną pracę oraz złożyli uczniom życzenia spokojnego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku.

W czasie uroczystości nastąpiło również przekazanie pieczy nad Sztandarem Szkoły nowym członkom Pocztu Sztandarowego. Nastąpiło również symboliczne przekazanie władzy nowym, wybranym w demokratycznych wyborach, członkom Szkolnego Samorządu Uczniowskiego i złożenie podziękowań za pracę ustępującym działaczom samorządowym.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego była też okazją do wręczenia podziękowań dla pani dyrektor Aliny Kargol, pań Reginy Dziuby-Majewskiej, Karoliny Pytlakowskiej i Agnieszki Ambroszko oraz dla pana Wojciecha Ciszewskiego za ich wkład i prace na rzecz Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

832036
832036