Teatralnych wspomnień czar...

Kończy się tegoroczna praca KOŁA TEATRALNEGO. To już piętnasty rok jego działalności pod opieką pani Emilii Latos.

Jak co roku aktorzy pracowali w dwóch zespołach. Czwartoklasiści przygotowali dla nas w lutym przedstawienie z okazji Dni Patrona Szkoły, a starsi uczniowie (do których dołączyła pod koniec część młodszych aktorów) przygotowali spektakl według scenariusza Marty Guśniowskiej pt. „Chodź na słówko”. Był on zaprezentowany najpierw na scenie Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego we Wrocławiu jako spektakl dyplomowy opiekunki zespołu, a następnie w średzkim Domu Kultury, gdzie rano obejrzeli go uczniowie klas trzecich i czwartych, a po południu wszyscy chętni i zaproszeni goście.

Oto skład aktorski tego spektaklu:

Kula: Alicja Kozłowska

Toperz: Marcin Gacek

Brzydkie Słowo: Maksymilian Walczak

Język Polski: Wiktoria Owczarenko

Logopeda: Natalia Kozyra

Słownik – Tom I: Joanna Krynicka

Słownik – Tom II: Aleksandra Pasternak

Internet: Jakub Pasternak (we Wrocławiu), Bartek Kata (w Środzie Śląskiej)

Pikaczka: Hanna Burak

Kury, Kogut, pozostałe Brzydkie Słowa: Emilia Bajor,

Kacper Bielecki, Adam Głowacki, Emilia Hamkało, Amelia Kozłowska Szymon Markowski, Aleksandra Tomaszewska, Miron Witkowski, Natalia Żukowska.

Opracowanie dźwięku: Michał Majewski (uczeń gimnazjum)

Projekt scenografii i śpiew:Igunia Trejda (zaprzyjaźniona pięciolatka)

Czwartoklasiści w drugim semestrze brali udział w warsztatach teatralnych. Wcielali się w różne role, ćwiczyli dykcję, wyrażali emocje za pomocą ciała… Załączamy kilka zdjęć ze spektakli i teatralnej rewii mody czwartoklasistów.

Tekst: Emilia Latos

Otrzymano do publikacji: 10.06.2018