Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

W poniedziałek 4 czerwca w naszej szkole odbyła się już III edycja Szkolnego Konkursu Pięknego czytania klas IV - VI.

Wcześniej o ten sam tytuł walczyły już "maluchy", czyli uczniowie klas trzecich. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom. Czytali oni wybrane przez siebie fragmenty swoich ulubionych książek. Organizatorkom konkursu, p. Emilii Latos i Danucie Wawrzyniak, było bardzo trudno wyłonić zwycięzców. Ostatecznie wśród czwartoklasistów laureatkami konkursu zostały:

I miejsce - Emilia Wysocka kl. 4e
II miejsce - Aleksandra Tomaszewska kl. 4f
III miejsce - Weronika Ziębikiewicz kl. 4e
Wśród uczestników z klas piątych i szóstych także najlepiej czytały dziewczęta:
I miejsce - Wiktoria Owczarenko kl. 5d
II miejsce - Joanna Krynicka kl. 6 d
III miejsce - Daria Ziębikiewicz kl. 5c
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureatki - cenne nagrody książkowe. Wiktoria Owczarenko, jako "najlepsza z najlepszych" reprezentowała naszą szkołę 6 czerwca na Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania w Malczycach.
Tekst: Emilia Latos
Otrzymano do publikacji 09.06.2018