Gminny Konkurs Matematyczny 2018

W dniu 11 maja 2018 roku w naszej szkole kolejny raz odbył się Gminny Konkurs Matematyczny.

Siedemdziesięciu siedmiu najlepszych matematyków ze szkół podstawowych naszej gminy, tj Szczepanowa, Ciechowa, Rakoszyc oraz oczywiście z naszej SP3 walczyło o tytuł najlepszego matematyka.

Uczniów przywitała Pani Dyrektor Alina Kargol i zaczęła się walka o tytuł laureata konkursu. Pod czujnym okiem organizatorek konkursu (p. M.Meusz oraz p. K.Kąkol), mistrzowie rachunków i logicznego myślenia , musieli zmierzyć się z trzema zadaniami otwartymi oraz piętnastoma zadaniami zamkniętymi. Zadania konkursowe układane były przez p. E.Gacek, p.A.Kąkola, p. M. Ormaniec, p.M.Meusz i p. K.Kąkol. Walka była zacięta, a o końcowych wynikach często decydowały niuanse w zapisie rozwiązań zadań lub pojedyncze punkty zdobyte w teście.

Komisja, w skład której wchodzili nauczyciele ze wszystkich wymienionych szkół, oceniła wnikliwie każde zadanie i wyłoniła następujących zwycięzców:

LAUREACI GMINNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

KL 4

Przystał Aniela

Bielecki Kacper SP3

Wysocka Emilia SP3

KL.5

Kuźniar Szymon

Marcinkowski Jan SP3

Mytych Oliwia SP3

kl.6

Kozłowska Alicja SP3

Buksa Dominika

Żukowska Natalia SP3

KL.7

Olczyk Aleksandra SP3

Maślejał Dawid

Majewski Maciej

Każdy laureat otrzymał gratulacje od Pani dyrektor i całej komisji ,dyplom , pamiątkowy kubek oraz nagrody rzeczowe . GRATULUJEMY !

Życzymy powodzenia w najbliższy czwartek na Powiatowym Konkursie Matematycznym w Ciechowie.

Tekst: Kamila Kąkol

Otrzymano do publikacji: 15.05.2018