Get Adobe Flash player

Eliminacje Strefy Wrocławskiej w Piłce Ręcznej SP

17.04.2018 roku nasze drużyny z SKSu p. ręcznej dziewcząt i chłopców, zagrały na eliminacjach strefy wrocławskiej w piłce ręcznej.

Już od początku mieliśmy pod górkę ponieważ część zawodników (chłopców) nie uzyskała zgody na wyjazd, ze względu na zachowanie lub słabe wyniki w nauce. Nie wiem czy to pomogło zmienić zachowanie chłopców (mam nadzieję że tak) ale wiem, że osłabiło to naszą drużynę bardzo wyraźnie ponieważ nie pojechali czołowi zawodnicy z podstawowego składu – skrzydłowy i główny bramkarz. Do tego doszły kontuzje – w ostatniej chwili okazało się, że drugi bramkarz nie pojedzie bo ma kontuzję nadgarstka a wystawiony z konieczności rezerwowy bramkarz wybił palec i bronił jedną ręką – musiałem go zmienić. Straciliśmy przez to bramki, które były do obrony przynajmniej niektóre. Ale tak bywa chociaż to był niezwykły zbieg okoliczności. Jednak nasze drużyny walczyły dzielnie i nie poddawały się. Do tego trafiliśmy na mocne grupy – m.in. Kobierzyce, Wrocław i Żerniki. Ostatecznie chłopcy przegrali swoje mecze ale niewielką różnicą bramek – to cieszy, dziewczęta natomiast wygrały jeden mecz z Bystrzycą Oławską i było to 100% tego czego oczekiwałem, bo drugi przeciwnik – Kobierzyce, jest raczej nie do ogrania tym bardziej, że 80% naszej drużyny to piąta klasa, ale mam nadzieję, że za rok, w szóstej klasie, powalczą o zwycięstwo także z Kobierzycami.

Biorąc pod uwagę okoliczności jestem zadowolony z dziewcząt i choć liczyłem bardziej na chłopców to nie można mieć do nich większych uwag, biorąc pod uwagę  okoliczności i że jest to głównie piąta klasa (młodsi o rok). Zespół powinien osiągnąć oczekiwane efekty w przyszłym roku w klasie szóstej. Dziękuję zespołom za wysiłek, walkę i że, nie poddali się mimo przeciwnościom. Chłopcy zajęli III a dziewczęta II miejsce w eliminacjach strefy wrocławskiej.

Nauczyciel wych. fizycznego, instruktor p. ręcznej - Dariusz Kotuła

Tekst: Dariusz Kotuła

Otrzymano do publikacji: 17.04.2018

Opublikowano: 24.04.2018

 

 

955099
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Wszystkie
93
736
2940
14869
955099

Szkoła Podstawowa nr 3 w Środzie Śląskiej

Copyright © 2013. All Rights Reserved.

Projekt i wykonanie BR Jastrzębscy.