Wycieczka klasy 3h

Muzeum Regionalne w Jaworze warto odwiedzić ze względu na bogate zbiory archeologiczne, geologiczne, etnograficzne, militarne i dawnego rzemiosła, a także z powodu ciekawych i różnorodnych warsztatów oraz przemiłej, fachowej obsługi.

Niedawno, 28 marca do Jawora wybrała się klasa 3h.  Podczas krótkiego spaceru po mieście, uczniowie zobaczyli Ratusz, Kościół Pokoju i Zamek Piastowski. Samo muzeum ulokowane jest w dawnym klasztorze. Zaraz po wejściu do budynku, uwagę dzieci zwrócił stylowy wystrój kawiarenki muzealnej, gdzie zjadły drugie śniadanie. Pani kustosz opowiedziała o historii malarstwa na szkle, sposobach tworzenia farb, a następnie przedstawiła etapy powstawania obrazów w tej technice. Uczniowie odczuli wiele radości, gdy mogli sami tworzyć obrazy na szkle. Powstały niesamowite dzieła: barwne motyle, samochody, bociany, kwiaty, kotki, koguty. Miłym akcentem była słodka niespodzianka dla klasy od p. Anny Kaczmarczyk – cukierki. Dziękujemy! Obejrzeliśmy wiele wystaw, dzieciom szczególnie podobała się wystawa poświęcona historii i współczesności marki Mercedes. Na zakończenie wszyscy mogli kupić do koszyków wielkanocnych lukrowane pierniki w kształcie kurczaków i zajączków.

Wycieczka zainteresowała nie tylko dzieci, ale i opiekunów, którymi byli: p. Edyta Kostrzycka, Wanda Mikoszek i Jolanta Boguniewicz.

Tekst: Jolanta Boguniewicz

Otrzymano do publikacji: 03.04.2018