Wigilia szkolna

22 grudnia 2017 r. odbyła się uroczysta wigilia szkolna zorganizowana w hotelu Hellon.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: burmistrz Adam Ruciński, wiceprzewodniczący rady Jerzy Kryciński, proboszcz Jan Walów, przewodnicząca związków zawodowych Janina Kudryńska-Mazur, rodzice a także nauczyciele i pracownicy szkoły przebywający na emeryturach. Pani dyrektor Alina Kargol wraz z wicedyrektorem Włodzimierzem Papaczem powitali gości złożyli życzenia wszystkim obecnym oraz zaprosili do obejrzenia jasełek. Program artystyczny w wykonaniu klas 3 a i 4 a nawiązywał do scen z narodzenia Jezusa. Jasełka, jak to określili widzowie, były z tradycyjne a zarazem nowoczesne. Oprawę muzyczną przygotował zespół muzyczny MUSIC BAND. Można było usłyszeć tradycyjne kolędy a także nowoczesne piosenki świąteczne czy pastorałki. Na wyróżnienie zasługuje pastorałka „Żłóbek Cię utuli”  w wykonaniu Weroniki Kasprzyk i Bartka Korenia, „Cicha noc” grana na fletach przez uczennice klasy VI, na saksofonie -p. Katarzyna Moczulak, taniec Diabłów i taniec Aniołów do utworu Michała Szpaka „Mój bohater”. Jasełka przygotowały panie Ewelina Leśnik i Monika Wołyniec.

Tekst: Monika Wołyniec

Otrzymano do publikacji: 10.01.2018