Spotkanie z górnikiem

W dniu 4 grudnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli wyjątkową okazję spotkania z górnikiem z Kopalni Węgla Brunatnego „Adamów”, panem Bonifacym Palutą, dziadkiem uczennicy Małgorzaty Brejner z klasy 3b.

Spotkanie odbyło się w świetlicy szkolnej. Górnik ubrany był w piękny galowy mundur. Dzieci miały okazję przyjrzeć się czapce górniczej, szpadzie i odznaczeniom. Pan opowiedział nam o trudnej i niebezpiecznej pracy w kopalni. Każdy z uczniów mógł dotknąć przyniesiony węgiel.

Spotkanie było miłym przeżyciem i przybliżyło dzieciom postać górnika i jego ciężką pracę. Miłą niespodzianką okazał się słodki poczęstunek przygotowany przez pana Bonifacego. Dzieci z radością podziękowały górnikowi za miłe spotkanie.

Tekst: Agata Stańczyk

Otrzymano do publikacji:13.12.2017